Kısa Film Senaryosu Sayfamız

Sharing is caring!

Dijital teknolojinin yüksek temposuna ayak uydurmak gerçekten çok güç ve her yıl ikiye katlanan katılımcısı ile devasa bir yapıya dönüşmüş durumda. Küçük bütçeli kısa film senaryosu  talebinin artması ile sonuçlanan bir süreci beraberinde getiren bu sistematik, aslında yayıncı artışının doğal bir sonucu. Bir bakıma ne kadar çok yayıncı işin içerisinde yer alırsa o kadar çok esere ihtiyaç duyuluyor diyebiliriz.  Başta youtuberlar olmak üzere dijital alanda yayın yapan milyonlarca kanalın her birinin kısa film senaryosuna göstermiş olduğu ilgi deyim yerindeyse ortalıkta ne senaryo ne de konu bıraktı diyebiliriz. Bizler de dizisenaryosu.com olarak en azından bu talebin doğru biçimlendirilmesi ve değerli eserler ortaya çıkararak dijital yayıncılığa kalite getirmeyi hedefliyoruz. Bu çerçevede kısa film senaryosu taleplerinizi bizlere ileterek bu alanda destek alabilirsiniz.

Kısa Film Konuları Talep Edilen Her Alandan Çıkarılabiliyor

Yasal ve etik olması kaydıyla her alandan eser çıkarabilen dizisenaryosu.com kısa film konuları için sizlerden gelen talep doğrultusunda şekillendirme yaparak 20.30 dakikalık gösterimler için eserler oluşturabilmektedir. Elbette burada izlenmesi gereken metot yazarımız ile aranızda bir konsensüs sağlanması olacaktır. Bundan sonraki süreç oldukça kolay işliyor. Telifli veya telifsiz olarak yazdırabileceğiniz kısa film senaryosunu telifsiz olarak satın almanız durumunda eser tüm hakları ile size geçmiş oluyor. Eğer diğer yöntem yani yazarın haklarının korunduğu telifli yöntem tercih edilirse; fiyat bakımından makul olduğunu söyleyebiliriz. Ancak bu durumda eserin yazılması hukuki ve resmi işlemler nedeniyle oldukça uzun zaman alabilmektedir. Hangi yöntem tercih edilirse edilsin, kısa film senaryosu için esası iyi niyet çerçevesinde bir projenin gerçekleştirilmesi oluşturuyor diyebiliriz. Dolayısıyla hayalinizdeki projeyi gerçekleştirebilmek için çok doğru bir yerde bulunduğunuzu söyleyebiliriz.

En İyi Kısa Film, Konusu En İyi Olanıdır

Özellikle You Tube, Facebook ve benzeri dijital platformlarda yayın yaparak gelir elde etmek isteyen bireysel yayıncılar en iyi kısa film yapımının kendi kanalında yayınlanmasını isterler. Ancak bu durum beraberinde son derece kalitesiz etik ve yasal olmayan birçok yayının ortalıkta dolaşmasına yol açıyor. Hiç bir ahlaki temele dayanmayan ve topluma bir şey kazandırmayan eserler sitemizde yazılmamaktadır. Ayrıca genel toplum psikolojisine zararlı bir yayın yaparak sadece ziyaretçi çekmeyi hedefleyen taleplerin yine dizisenaryosu.com tarafından dikkate alınmadığını burada vurgulamak isteriz. Bu nedenle ister kısa film ister reklam filmi  gerçekleştirdiğimiz çalışmalarda ilk hedefimiz para kazanmak değil ortaya kaliteli eserler çıkarmaktır diyebiliriz. Başta kısa film senaryosu olmak üzere tiyatro senaryosu, dizi film senaryosu veya sinema senaryosu gibi çalışmalarınız için bizlerle iletişim kurabilir ve birçok güzel eserin başlangıcını sitemizde yapabilirsiniz. Muhteşem eserlerde buluşmak üzere kendinize iyi bakınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir