Radyo Tiyatrosu

Sharing is caring!

Her ne kadar yerini görsel ve dijital yayıncılığa kaptırmış olsa da yine de radyo yayıncılığı halen güncelliğini koruyor. Birbirinden etkileyici ve özgün radyo tiyatrosu eserlerine olan talep doğrultusunda web sayfamızdan bizzat radyo kanalına ve yazara ait özel eserler yazdırabileceğinizi biliyor musunuz? Bu noktada çok önemli ihtiyacı karşılamak üzere kurulan sayfamız radyo yayıncılığına özgün eserler kazandırmayı hedeflemektedir. Dolayısıyla dijital anlamda  veya   klasik metotlarla yayıncılık yapan tüm kuruluşlara eser temin edecek sayfamızdan sizlerde yararlanabilirsiniz.

Radyo Hikayeleri Özgün Şekilde Sayfamızdan Temin Edilebilir

Yayın politikanıza uygun radyo hikayeleri ve benzeri özgün eserleri sipariş üzerine yazdırabileceğiniz www.dizisenaryosu.com ekibimiz sizinle çalışmaktan mutluluk duyacaktır. Bunun için tek yapmanız gereken iletişim seçeneklerimiz üzerinden bizlere ulaşmak olacaktır. daha sonra süreç zaten otomatik olarak ilerliyor ve yazarımız ile yapacağınız anlaşmanın ardından çalışma start alıyor. Dilerseniz bu noktada eserin sahiplenilmesi sürecinin detaylarını sizlerle paylaşalım. Aslında dizi senaryosu ekibi ile çalışmanın her anlamda birçok avantajı var. Özellikle radyo tiyatroları yayınları için yazar ile anlaşmalı  özgün eser kullanmak başta yayıncılar olmak üzere benzer tüm alanlarda çok önemli avantajlara sahip olunabilmesinin oldukça etkili bir yöntemi olarak karşımıza çıkıyor.  Çünkü telifli eserler kullanarak oldukça önemli miktarlarda bir maliyet ayrılmasına gerek kalmadan esere sahip olarak bu maliyet pas geçilmiş  oluyor. Dolayısıyla radyo yayıncılığının kendi  konseptine uygun eserleri bizzat kendisi için yazdırarak bu çalışmadan gelir elde etmesi bile mümkündür.

Senarist

Radyo Masalları ve Hikayeler Dinleyici Kitlesi Kazanılmasında  En Etkili Yöntem

Şöyle düşünelim bir radyo kuruluşu sahibi veya yöneticisi olarak tıpkı müzik yayınlarında olduğu gibi bir eseri dijital veya diğer yayıncılık alanlarında kullanıldığınızda bu eserin sahibine belirli oranlarda telif ödemek zorunda kalıyorsunuz. Ancak radyo masalları gibi eserlerin bizzat yazar ve radyo tarafından sahiplenilmesi bu kez tersine bir durumu beraberinde getirecek ve eseri kullanacak diğer kuruluşlar bu radyo kanalına telif ödemesi yapacağından yazarla birlikte çalışmak radyo kanalı artı bir ekonomik değer kazandıracaktır. Tabi ki böylesine bir proje ister bireysel ister kurumsal anlamda talepçi ile senarist yazarımız arasında bir sözleşmeye pekâlâ bağlanabilir. Bunun yanı sıra radyo yayıncısı eseri tüm hakları ile yazardan satın alabilir. Buradaki esası senarist yazar ve yayıncı arasında yapılacak anlaşma oluşturuyor diyebiliriz. Lütfen başta radyo tiyatrosu olmak üzere diğer tüm çalışma alanlarımız hakkında bilmek istediklerinizi iletişim seçenekleri üzerinden bizlere aktarınız. Sizlerle çalışmaktan bizlerde büyük mutluluk duyacağız. esenlikler diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir