Bilim Kurgu Senaryoları

Sharing is caring!

Maalesef ülkemizin henüz bilim kurgu tarzında filmlerin yapımı için çok da hazır olduğu söylenemez. Tabii bu durum bilim kurgu senaryoları kaleme alan senaristlerin etkilememesi gerektiğini  düşünüyoruz. Çünkü bir gün Türkiye’de de bu eserleri çekebilecek kapasitede prodüksiyon firmaları veya yapımcı firmaların bir gün mutlaka çıkacağına inanıyoruz. Elbette işin biraz yüksek mali boyutunun bu eserlerin projeye dönüşmesindeki en büyük engel olduğunun bizlerde farkındayız. Fakat mevcut durumun bizi yıldırması kabul edilemez ve en azından “biz yazalım illa bir gün değer bulur” mantığı ile hareket etmeyi çok daha doğru bir hareket tarzı olarak kabul ediyoruz. Üstelik dizi senaryosu ekibi olarak şimdiden iki farklı bilim kurgu senaryosunu kaleme almaya başladık bile.

Bilim Kurgu Hikayeleri Geleceği Kaleme Alıyor

Geleceğin hayal dünyası içerisinde şekillendirilip yaşanılan çağın çok ötesinde sahnelerin bugünden öngörülmesini sağlayan bilim kurgu hikayeleri bir bakıma yol göstericidir diyebiliriz. Çünkü düşünen varlık insan bir şeyi hayal edebiliyorsa onu gerçeğe dönüştürebilir. Nitekim günümüzde bunun çok sayıda bunun örneğine rastlamak mümkün. Mesela Mars’a indirilen araçların bu gezegende insan ırkının yaşayabileceği koloniler kurmasının mümkün olup olmadığını deneylerle test etmesi bile bundan 100 yıl önce kesinlikle alay konusu olurdu. Fakat bugün gelinen nokta sadece Mars yüzeyinde bir insan yaşam formu oluşturmanın çok ötesinde hikayelerin oluşturulması pekala mümkün.

Bilim Kurgu Senaryoları

Fantastik Filmler ve Bilim Kurgu Seyirci İlgisinin En Yoğun Olduğu İki Tarz

İstatistikî verilere göre fantastik filmler ve bilim kurgu tarzındaki yapıtlar seyirci ilgisinin yoğun olarak yaşandığı iki tarz olarak karşımıza çıkıyor. Ancak yayıncılık anlamında oldukça ciddi maliyet gerektiren bu iki tarzın henüz Türkiye’de yerleşemediğini görmek insanı gerçekten üzüyor. Bu nedenle ülkemizde daha çok komedi tarzında filmlerin çekilmesinin neden tercih edildiğini anlamak zor olmasa gerek. Sonuç itibariyle bir gün bilim kurgu çekmeyi bizde başaracağız ve dizi senaryosu gibi olarak en azından senaryolarımızın hazır olmasını istiyoruz. Lütfen başta bilim kurgu senaryoları olmak üzere Dizi Senaryosu, Tiyatro Senaryosu, Animasyon Senaryosu veya Belgesel senaryoları tarzındaki taleplerinizi iletişim seçeneklerimizde yer alan telefon veya eposta adresimiz üzerinden bizlere ulaştırınız. Senarist yazarımız ile bire bir görüşerek pek çok farklı alanda muhteşem eserlere imza atılmaması için hiçbir neden yok. Esen kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir