Kitap Yazarları Arasına Katılmaya Hazır Mısınız?

Sharing is caring!

Aklınıza fena halde bir kitap yazma fikir geldi ve bunu hayata geçirmeye karar verdiniz. Bu durumda ilginizi çeken ve yazmayı düşündüğünüz konunun daha önce hangi kitap yazarları tarafından kaleme alındığına bir göz gezdirirseniz hiç fena olmaz. Bu yazarların neler yazdığını, hangi konuları işlediğini ve hepsinden daha önemlisi  ne kadar başarılı olduğu? Sizin açınızdan oldukça önemli bir kriter olacaktır. Dolayısıyla ilk etapta yapacağınız araştırma çalışmalarına bu noktadan başlamanızı tavsiye ediyoruz diyebiliriz. Elbette yazdıklarınızın tam bir eser niteliği kazanabilmesi için hiç bir şekilde alıntı içermemesi şarttır. Çünkü bilindiği gibi bir başka eserden alıntı yapmak yani kopyalamak, orada işlenen konuya fazlasıyla benzetmek, karakterlerden, en düşük profile kadar rol dağıtımına kadar ince bir hesapla daha önce yazılmış başka bir esere benzememesi gerekiyor. Aksi taktirde yazar dünyasının en ağır sınavı ile ile karşı karşıya kalırsınız. Tabi alıntı yaptığınız eserin gerçek sahiplerinin sizleri dava etmesi sorunlarını saymıyoruz bile.

Özgün Yazı

Kitap Yazmak İstiyorum, Fakat Buna Zaman Ayıramıyorum

Eğer, sizde kitap yazmak istiyorum düşüncesi oluştuktan sonra  “bir türlü diğer çalışmalarımdan fırsat bulup yazamıyorum” gibi bir   durumdaysanız sizlere önerimiz profesyonel destek almanızdır. Nasıl olacak peki bu? Hemen izah edelim. Söz gelimi konuyu belirlediniz ve karakterleri de kafanızda oluşturdunuz, sırada bunların yazılması işlemi var. İşte bu noktada sitemizden profesyonel destek alabilirsiniz. İlk etapta senarist yazarımıza işlenmesi gereken konuyu ve diğer detayları aktardığınızda kendisi notlarını alacak ve yazım işlemine başlayacaktır. Daha sonra her 4-5 word sayfasında sizlerin kontrolüne sunulan bölümlere bakarak  bir düzenleme yapabilirsiniz veya yazarımızdan bu değişiklikleri talep edebilirsiniz. İlk 5-10 sayfa sonrasında artık yazım çalışması rayına oturur ve yine sürekli sizin kontrolünüzde ilerleyen bir proje sürdürülür.

Kitap Yazarı Olmak İçin Artık Bir Fırsatınız Var

Sonuç itibariyle hayallerinizi ertelemenize gerek yok. Çünkü dizi senaryosu ekibimiz ile çalışarak kitap yazarı olmamanız için önünüzdeki zorlu süreci ekibimiz sizin adınıza aşmış oluyor. Kitap yazım işlemi dışında sunum yazılarınız veya hazırlamış olduğunuz yazının redakte edilmesi gibi konularda yine bizlerden destek alabileceğinizi lütfen unutmayınız. Senarist Yazarımıza günün her saatinde iletişim bölümünde yer alan telefon veya form üzerinden ulaşabilir ve daha kapsamlı bilgi alabilirsiniz. Artık sizleri de kitap yazarları arasında görmenin zamanıdır diyoruz ve izninizi istiyoruz. Esenlikler diliyoruz.