Dizi Senaryosu / Hakkımızda

Alışılagelmişin dışında yeni bir bakış ve yeni bir anlayışla kaleme alınan Dizi Senaryosu, Film Senaryoları ve Tiyatro Senaryoları dışında Çocuk Hikayeleri ve Çocuk Romanı çalışmalarımızı artık sayfamızdan word dosyası olarak satın alabileceksiniz. Bunun için sayfamız üzerinde bulunan sipariş bölümünden siparişlerinizi verebilir veya direkt telefonla yazara ulaşarak istediğiniz senaryo veya hikaye çalışmasını talep edebilirsiniz. Elbette tüm bu eserler uzun soluklu çalışmalar gerektirdiğinden yazarımıza siparişinizi mutlaka zaman tanıyacak şekilde vermenizde büyük yarar var. Dilerseniz bu noktada eserin satın alınma sürecinden bahsedelim. Yazar ve talep eden arasında bir sözlü olarak bir anlaşma sağlandıktan sonra  talep eden çok kısa bir deneme yazısı isteyerek yazarın çalışmayı istediği ölçülerde gerçekleştirip gerçekleştiremeyeceğine karar veriyor. Eserin beğenilmesi durumunda her iki tarafın haklarının korunması için bir yazılı sözleşme yapılabilir.

Eseri nasıl satın alacaksınız?

dizisenaryosu.com yazarımızın ürettiği eserleri iki şekilde satın alabilirsiniz.

  • Yöntem 1: Eserin telif hakkı tamamen sizin olacak şekilde (telifsiz)
  • Yöntem 2: Eseri yazarın telif hakkını gözeterek satın alabilirsiniz (telifli)

Söz konusu özgün Senaryo, Hikaye veya Roman eserlerinden hangi yöntemle satış yapılacağı yazarımız ve sizin aranızdaki anlaşmaya göre şekilleneceğinden hangi yöntemin izleneceği konusunu tamamen sizlere bırakıyoruz. Anlaşma sonrasında kaleme alınan çalışma her 3 sayfada bir çalışmayı talep edene sunularak çalışmanın seyri yine yazar ve talep eden arasında şekillenerek bir ilerleme sağlanıyor. Dolayısıyla sipariş verenin istemediği bir eser ortaya çıkmamış oluyor. Bunun anlamı eserin ilk kaleme alındığı andan itibaren son ana kadar  sizin kontrolünüzde bir süreç yaşandığıdır.

Seslendirme ve Prodüksiyon Anlamında Destek Sağlayabiliyoruz

Ayrıca telifsiz veya Telifli olarak belirli konular üzerinde uzlaşı sağlandıktan sonra kısa bir deneme çalışması yazar tarafından kaleme alınarak talep edene  (yarım sayfa) olarak sunulmaktadır. Talep edenin yazarın hayal gücü ve ortaya çıkarttığı çalışmayı beğenmesi durumunda esas çalışma başlayacağından, diğer detaylar bu sürecin ardından işletilir. Bunun yanı sıra bünyesinde freelance Seslendirme sanatçıları ve Prodüksiyon şirketleri  bulunduran sayfamız bu alanda ortaya çıkan talepleri de karşılamaktadır. Dolayısıyla dizi senaryosu sayfamızdan komple bir çalışma için siparişlerde bulunabilirsiniz. Sıra Dışı, Heyecanlı, Fantastik, birçok değerli eserin çıkacağı sayfamızı mutlaka takipte kalınız. İletişim sayfamızdan bizlere gün içerisinde ulaşabilirsiniz

Saygılarımızla

dizisenaryosu.com