Özgün Senaryolar

En İyi SenaristEskiden sadece radyo ve televizyon ile sınırlı yayınlar bugün için İnternetin de aralarında bulunduğu dev bir yayıncılık sektörüne dönüşmüş durumda. Bu da doğal olarak özgün senaryolar ihtiyacını gündeme getiriyor. Elbette tamamen ilgi çekici aynı zamanda özgün ve reyting alabilecek eserleri ortaya çıkarmak pek de kolay bir iş değildir. Buradan hareketle sektörün ihtiyaç duyduğu özgün senaryo taleplerini karşılamak üzere kurulan Türkiye’nin ilk senaryo yazarlığı hizmetleri İnternet sitesi dizisenaryosu.com kendi kategorisinde ilk olmanın mutluluğunu yaşamaktadır. Model bakımından yeni bir konsepti temsil eden web sayfamız senaryo talep eden bireysel ya da kurumsal istekleri karşılamak üzere yazar ve sipariş verenin birebir çalışma modelini benimsemektedir. Dolayısıyla istenilmeyen veya talep edilmeyen bir eserin ortaya çıkma ihtimali yoktur. Söz gelimi senaryo talebinde bulunan kuruluş veya bireysel iştirakçi siparişini bizzat yazara aktaracağından eserin başından sonuna kadar kontrolü altında ilerlemesini sağlamış olacaktır. Bu anlamda yazarda, talep eden kuruluşta oldukça rahat bir konsepte çalışma imkânı bulacağından, ortaya son derece kaliteli ve yapılacak yatırımları fazlasıyla karşılayacak eserler çıkacaktır.

Özgün Senaryolar ve Hikayeler

Tabii ki hizmetlerimiz sadece senaryo hizmetleri ile sınırlı değildir. Aynı zamanda hiçbir yerde yayınlanmamış çocuk hikayeleri veya çocuk romanları gibi çalışmalar içinde pekâlâ sitemizle birlikte hareket edebilirsiniz. Dolayısıyla özgün senaryoların dışında yine %100 özgün olmak kaydıyla birçok farklı alanda işbirliği yapabilmekteyiz. Hatta sitemizden bizzat yazar olarak kendi yazmaya başladığınız, fakat bir türlü devam ettiremediğiniz çalışmalarınız için de destek alabilirsiniz.

Dizi Senaryosu veya Tiyatro Senaryosu Arayışınızı Karşılıyoruz

Öncelikle izninizle önemli bir konuda hatırlatma yapalım dizisenaryosu.com çalıştığı kişi veya kuruluşları kendilerinden talep gelmediği sürece asla referans göstermez. Dolayısıyla çalıştığımız kişi veya kuruluşlar hiçbir şekilde deklere edilmez. Bunun yanı sıra dizi senaryosu veya tiyatro senaryosu talepleriniz için de sitemizden faydalanmak isterseniz büyük bir memnuniyetle sizlerle çalışmayı isteriz. Burada önemli olan karşılıklı iyi niyetin gerekli resmiyet ölçülerinde belirlenmesi ve çalışmalarda karşılıklı hakların korunmasının sağlanmasıdır. Bu noktada çalışma konseptimizin nasıl ilerleyeceğini ve aşamaların nasıl kat edileceği? Konusunu hemen sizlerle paylaşalım.

Senaryo Sipariş Aşaması

Öncelikle bizimle irtibat kurduktan sonra zaten yazarımız sizlere, çalışmada izlenecek metot ve bakış açısını belirlemek üzere gerekli soruları soracaktır. Sözgelimi yazılacak senaryo  tiyatro alanında mı yoksa sinema veya dizi film alanında mı kullanılacağı gibi bilgileri yazarımıza aktarmanız durumunda çalışmanın ilerleyiş bakımından konsepti belirlenmiş olacaktır. Kategori belirlendikten sonra 2. aşamada bu kez eserin hitap edeceği kitle bu kez eserin hitap edeceği kitle ve taşıması gereken bir misyon yüklenerek eserin en azından ilerleyiş yolu açılmış olacaktır. 3 aşamada eseri sipariş veren kişi veya kuruluşun tarif ettiği ölçekte kısa özet çalışma herhangi bir ücret söz konusu olmadan yazar tarafından kaleme alınıp sipariş verene takdim edilecektir.

Senaryo Deneme Yazısı Tek Sayfa Şekilde Hazırlanabilmektedir

Bu özet bilgisi yazarın inisiyatifinde 200 veya 300 kelime civarında kısa bir özettir. Özet çalışmanın sipariş veren tarafından beğenilmesi ve devam ettirilmesi istendiğinde artık son aşama olan 4. aşamaya geçilir. Bu aşamada sipariş veren iki türlü tercih yapabilmektedir. Birincisi yazarın telif haklarının korunduğu bir anlaşma. İkincisi ise telif hakları tamamen sipariş verende kalacak şekilde yapılacak bir anlaşma şeklindedir. Her durumda yazar ve sipariş veren arasındaki karara bağlı olarak gelişecek bu tarz çalışmalarda tarafların birbirinden memnuniyet duyması elbette birçok değerli projenin başlaması için yeterli olacaktır. Lütfen iletişim seçeneğinde bulunan telefon numaramızı veya eposta adresimiz üzerinden bizlere ulaşınız. Özgün senaryo www.dizisenaryosu.com  adresinden alınır. Birbirinden değerli sanat eserlerinde buluşmak üzere, hoşça kalın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir