Özgün Çocuk Hikayeleri

Sharing is caring!

özgün masallar
özgün masallar ve hikayeler web sayfamızda

Hikayeler, masallar, öyküler ve daha nice sayısız eser çocukların hayal dünyasında çok önemli bir yer tutuyor. Bu anlamda özgün çocuk hikayeleri çocuklar için birer yol gösterici olduğundan aslında bugünkü ve gelecekteki yaşamımıza hikayeler yön veriyor diyebiliriz. Çünkü bu hikayelerin temel hedefi, gelecekteki neslin doğru bir şekilde yetişmesini sağlayacak mesajları çocuklara aktarmasıdır. Örneğin doğa ve çevre bilinci ile yetişen bir çocuk, onun ne kadar değerli olduğunu en baştan bilerek hareket edecektir. Aynı zamanda çocukların topluma faydalı hizmetler yapabilmesini sağlayan bu hikayeler takdir edersiniz ki son derece dikkatli bir şekilde kaleme alınmayı gerektiriyor. Verilecek yanlış bir mesajın çocuklar üzerinde ömür boyu etkili olabileceği gerçeğinden yola çıkarak hareket eden dizi senaryosu ekibimiz ve yazarımız hikayeleri okuyacak çocukların en doğru biçimde yönlendirilmesini sağlıyor. Söz gelimi aile sevgisi, büyüklere saygı küçüklere sevgi, doğal yaşamı koruma, çevre bilinci, hayvanları sevme, topluma yararlı işler yapma, gibi daha sayılamayacak birçok kavramı hikayelerimize işliyoruz.

Çocuk Hikayeleri Geleceğimizi Şekillendiriyor

Bilindiği gibi çocuk hikayeleri kahramanları hikayeyi okuyan  çocuklar üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Dolayısıyla kahramanımız ne yaparsa veya nasıl bir davranış içerisinde bulunursa çocuk kahramanımızın gerçekleştirdiği tüm hareketleri doğru olarak kabul ediyor. Yetişkinliğe kadar geçen sürede hikaye kahramanlarının yaptıklarını tatbik etmeye çalışan çocuklar hikayedeki kahramanımız yardımsever bir karakter ise aynen onun gibi davranmaya çalışıyor. Aslında bu çocuğun doğası gereği içgüdüsel olarak taklit etme isteğinden kaynaklanıyor.  Bu nedenle hikaye yazarları eserlerini kaleme alınırken en ufak hata bile  yapmaktan çekinmelidir. Çünkü çocuk üzerinde bir ömür boyu silinmeyecek etki bırakacaktır. Yayıncı veya bireysel olarak hikaye taleplerinizi dizi senaryosu ekibimize ile çalışarak tüm bu kriterleri bir arada, üstelik birebir çalışma temposu içerisinde karşılayabileceğinizi gururla ifade etmek isteriz.

Özgün Hikaye Taleplerinizi Lütfen Bildiriniz

Elbette hiçbir yerde yayınlanmamış ve orijinal hikayeleri sadece yapımcı firmalar talep etmiyor. Özgün hikaye aynı zamanda çizgi film sektörü, animasyon senaryoları, bireysel yayıncılar, ticari kuruluşlar, okullar, kreşler, tiyatro grupları veya kamu kurumları tarafından da talep edilen eserlerdir. Lütfen çalışmalarımızla ilgili olarak bilmek istediklerinizi dizisenaryosu.com iletişim bölümünde yer alan telefon veya e-posta adresimiz üzerinden bizlere iletiniz.  Faydalı bilgilerle dolu, çevreci ve topluma faydalı olacak çocuklar için kaleme alınan muhteşem Özgün çocuk hikayeleri  için bizleri aramayı unutmayınız. Sevgi ve mutlulukla kalınız.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Whatsapptan yazın