Fabl Hikaye

pofudukGeçmişten günümüze ve oradan geleceğe uzanan masal ve hikayeler bir bakıma kadim insanlık tarihinin belgeleri sayılıyor. Fabl hikaye olarak adlandırılan hayvanların veya birbirleri ve insanlarla konuştuğu tarzda yazılmış hikayeler de elbette ki bu tarihi aktarımda yer alırlar. Dizi senaryosu ekibi olarak özgün fabl hikayeler kaleme aldığımızı ve talep edilmesi durumunda sipariş üzerine de bu eserleri oluşturabildiğimizi hemen belirtelim. Hikayeler dışında animasyon senaryosu veya interaktif oyun senaryosu gibi özgün senaryolara da ulaşabileceğiniz web sayfamız senarist anlamında gereksinim duyulan projelere katkı sağlamak üzere dizayn edildi.

Fabl Nedir?

Fabl hikayelerde bir olaydan yola çıkılarak benzetmeler yapılır ve hikaye üzerinden mesajlar aktarılır. Dolayısıyla fabl nedir? Sorusunda, esası hayvanlar veya bitkiler tarafından daha çok çocuklara iyi, kötü, doğru veya yanlış kavramları aktarılmaya çalışılır. Aynı zamanda iyi bir kişiliğin nasıl olması gerektiğinin tariflendiği ve günlük yaşamda gerçekleştirdiğimiz bir davranışın nelere sebep olabileceği gibi birçok mesaj yine bu hikayelerin ana temasını oluşturur. Bu hikayelerde kurnaz,saf,iyi niyetli kişiliklere atıflarda bulunulur ve  genellikle iki veya üç karakter tarafından canlandırılan olayda her bir karakter bir insan profili ile  özdeşleştirilir.

Fabl Hikayeler Çocuklar Tarafından Çabuk Benimseniyor

Elbette bu talep sürecinde siparişi geçecek bireysel veya kurumsal yayıncı hikayede yer verilmesini istediği mesajları yazarımıza aktarmalıdır. Anlaşma akabinde kaleme alınmaya başlayan fabl hikayeler artık yavaş yavaş kendini göstermeye başlar ve karşılıklı kontrol halinde sürdürülür. Bunun yanı sıra yazılan esere iki şekilde sahip olabilirsiniz. İlk yöntem yazarın telif hakkından feragat ettiği ve eserin tüm hakları ile size geçtiği yöntemdir. Dolayısıyla bu yöntemde yazılacak eser ilk olarak sizin elinize ulaşmış olacak ve siz bu eseri üzerinize tescil ettirebileceksiniz. İkinci yöntemde yazarımızın da eserde sizlerle birlikte hakkının korunduğu bir yol izlenmektedir. Tabii ki bu yöntem, yazarımız ve sizin aranızdaki anlaşmaya bağlı olarak gelişecektir ve nihai karar sizlerindir.

Fabl Hikaye
Çizgi film senaryosu yazımızı okumak için resme tıklayabilirsiniz.

Özgün Masallar Sayfamızdan Temin Edilebilir

İster bir tiyatro grubu olun, ister bir prodüksiyon şirketi veya internet yayıncısı, her zaman sayfamızdan özgün masallar ve hikayeler sipariş verebilirsiniz. Tek yapmanız gereken web sayfamızda yer alan iletişim seçenekleri üzerinden bizlere ulaşmak olacaktır. Ayrıca direkt yazarımız ile irtibat kuracağınızdan herhangi bir zaman kaybı söz konusu olmadan projenize start verebilirsiniz. Birbirinden yararlı ve öğretici fabl hikaye projelerinde sizlerle çalışmak dileğiyle Dizi senaryosu ekibimiz tüm sanatseverlere başarılar diler. Esen kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir