Eğitici Hikayeler

Didaktik ve her yönüyle çocukların iyi bir birey olmaları için onları en doğru şekilde yönlendiren eğitici hikayeler bugün için çok önemli bir eğitim anlayışı haline geldi. Elbette böyle önemli bir konuda eserleri kaleme alan yazarların çok dikkatli davranması gerekecektir. Çünkü eserde geçebilecek hatalı bir ifade çocukların belki de bir ömür boyu yanlış bir inanışa sahip olması ile sonuçlanabilir. Bu çerçevede eserlerini son derece titizlikle hazırlayan sayfamızdan dilerseniz özgün eserleri sizlerde sipariş verebilirsiniz. Tabi yazarımıza hangi konseptte bir eser talep ettiğiniz hakkında kısa bir bilgilendirme yapmanız son derece yararlı olacaktır.

Eğitici Hikaye Önce Yazarın Hayal Dünyasında Şekilleniyor

Hangi açıdan bakarsak bakalım öncelikle yazarın hayal dünyasında şekillenen eğitici hikaye yazım aşaması mutlaka her anlamda hassas bir çalışmayı gerektiriyor. Tabi bunun yanı sıra gerek betimlemeler yoluyla gerekse çağrışım yaptıracak pek çok detayın yer alması gereken bu eserler, çocuklarımız açısından birer yol gösterici olacağından üzerinde düşünülerek hazırlanması şarttır. Eğitici hikayeler dışında animasyon senaryosu, interaktif senaryo veya çocuk tiyatro senaryosu taleplerinizi sayfamızdan  karşılayabileceğinizi anti parantez belirtmek istiyoruz. Elbette tamamen özgün ve hiç bir yerde yayınlanmamış bu eserleri iki yöntemle edinebiliyorsunuz. Bunlardan ilki; telif hakları tamamen sizde kalacak şekilde bir anlaşma yoludur veya yazarımızın haklarının sizinle birlikte korunduğu ikinci yöntemle yine bu özgün eserlere ulaşabilirsiniz.

Didaktik Hikayeler Çocukların Hayal Dünyasına Ulaşabilmelidir

Çocukların içerisinde bulunduğu hayal dünyasının yetişkinlere göre çok daha sade ve basit anlamda her şeyi kabul edebilen bir yapıda olduğu hepimizin malumudur. Dolayısıyla didaktik hikayeler onların bu sadelikleri içerisinde kendisine kalıcı bir yer edinerek çok önemli bir fonksiyonu yerine getirirler. Örneğin ülke sevgisi veya aile bağları bu bağlamda iki iyi örnekleme olabilir. Çocukların milli ve manevi duygularla dolu, bilinçli ve çağdaş bir bakış açısı yakalayabilmesine olanak sağlayan eserleri dizi senaryosu ekibimizin yazarı tarafından kaleme alınmasını isterseniz iletişim seçeneklerimizin günün her saatinde açık olduğunu bilmenizi isteriz. İster internet alanında ister bireysel yayıncılık içerisinde olun, tamamen özgün şekilde hazırlanan ve her yönüyle eğitici hikayeler www.dizisenaryosu.com adresimizden alınır. Telefonlarınızı bekliyoruz. Esen kalınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir