Çocuk Tiyatrosu

Sharing is caring!

Geleceğimiz ve en değerli varlığımız olan çocuklar, elbette her şeyin en iyisini fazlasıyla hak ediyorlar. Bu anlamda  eğitim yöntemi olarak kullanılan çocuk tiyatrosu aslında onların en masum şekliyle doğru bir biçimde yaşama hazırlanmalarını sağlıyor diyebiliriz. Çünkü istatistikî veriler  özellikle interaktif oyun etkinliğinin çocukların üzerinde çok etkili olduğunu ve bilgiyi  daha kısa sürede  kabul ettiklerini gösteriyor. Dolayısıyla çocukların izlediği veya okuduğu her türlü yayının ya da sahnenin onların hafızalarında kalıcı yer ettiği gerçeği hiçbir zaman göz ardı edilmemelidir. Buradan hareketle web sayfamızdan daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış ve sahnelenmemiş didaktik özelliklerde interaktif oyunları temin edebileceğinizi hemen hatırlatmak istiyoruz.

Çocuk Etkinlikleri Her Anlamda Eğitici Olmalıdır

Bilindiği üzere çeşitli etkinliklerle destekleme eğitim ve öğretimden çok daha yüksek verim alınmaktadır. Bu nedenle çocuk etkinlikleri düzenlenirken her yönden üzerinde düşünülmüş bir hareket tarzı geliştirmek şarttır. Çünkü çocuğa yanlış aktarılacak bir bilgi az önce ifade ettiğimiz gibi kalıcı olacağından çocuk tüm yaşamı boyunca bu yanlış düşüncelerle mücadele etmek zorunda kalacaktır. Hatta bu bilgiyi doğru kabul ettiği için yanlışta ısrar ederek doğru bilgilendirmeleri reddedecektir. Dolayısıyla söz konusu çocuk olduğunda deyim yerindeyse “akan sular duruyor” ve atılan her adım “çok ince eleyip sık dokunulmasını” gerektiriyor. Tüm bu kriterlerin dikkatlice hesap edildiği ve başta çocuk tiyatrosu oyunları olmak üzere, diğer bütün eserlerimizi kaleme alan senarist yazarımız ile tanışmak isterseniz, iletişim numarasını aramanızın yeterli olacağını hatırlatmış olalım.

Çocuk Tiyatrosu

Çocuk Tiyatro Oyunları Etkileşimi Maksimum Seviyeye Çıkarıyor

Çocuklar özellikle birbirlerine bakarak bazı şeyleri doğru, bazı şeyleri de yanlış olarak kabul ederler. Sözgelimi interaktif çocuk tiyatro oyunları sahnelenirken etkinliğe iştirak eden tüm çocuklar hep bir ağızdan toplu şekilde “Evet” veya “Hayır” gibi ifadelerle katılım sağlarlar. İşte bu katılım sırasında yanlışlar ve doğrular işlenerek etkileşim maksimum seviyeye çıkarılmış olur. Günümüzde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından teşvik edilen bu uygulamalar oldukça yaygın bir şekilde eğitim ve öğretime katkıda bulunuyor. Dilerseniz sizlerde web sayfamızın senaryo yazarı tarafından kaleme alınan çocuk tiyatrosu, interaktif oyun, çocuk hikayeleri veya özgün masalları sipariş üzerine yazdırabilir ve bu anlamda taleplerinizi iletebilirsiniz. Her şey çocuklarımızın sağlıklı ve mutlu olması için diyoruz ve esenlikler diliyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir