Reklam Senaryosu

Sharing is caring!

Reklam Senaryosu Dijital çağın en büyük getirilerinden biri, hiç kuşkusuz reklamcılık alanına kazandırdığı esnekliktir.  Ancak iyi bir reklam senaryosu  ile desteklenmeyen kampanyaların başarı oranı büyük ölçüde etkilenir ve düşüş gösterir. Bunun anlamı reklam bütçesinin bir bakıma boşa gitmesidir. Çünkü izleyici ile bütünleşemeyen ve görsele eşlik etmeyen konular reklamda aktarılmak istenen mesajı ulaştıramamış olacaktır. Elbette bunu sağlamanın en iyi yolu senaryonun buna göre dizayn edilmesi olarak ifade edilebilir. Bunun yanı sıra reklam kampanyalarında konunun nasıl işlendiği de bir o kadar önem arz etmektedir. Sözgelimi senaryo içerisinde bir ürünün kullanımını teşvik edecek öğeler bulunmuyorsa görseller afakî kalacak ve pek bir anlam ifade etmeyecektir. Dolayısıyla senaryo ve görseller birbiriyle uyumlu ve bir bütün halinde değerlendirilmek durumunda.

Reklam Senaristi İle Birlikte Çalışın

Ne kadar kaliteli bir ürün veya hizmet ortaya koysanız da iyi bir kampanya ile desteklenmediği sürece çalışmanın başarısı minimum seviyede kalacaktır. Bu nedenle kampanyalarınızda reklam senaristi ile mutlaka birlikte çalışmalısınız. İşte dizi senaryosu sizlere bu avantajı sağlar ve istenilen ölçüde bir kampanya yürütebilmenizi çok daha kolay bir hale getirir. Üstelik her zaman revizyon yapma imkanını elinizde bulundurursunuz. Konu ile ilgili olarak iletişim bölümünde yer alan telefon veya e-posta adresimiz üzerinden bizlere ulaşabilir ve çok daha kapsamlı bilgi talep edebilirsiniz.  Ayrıca reklam metni dışında dizi senaryosu, klip senaryosu, tiyatro senaryosu, animasyon senaryosu ve kendi konseptinize göre hikayeleri yine sayfamızdan temin edebileceğinizi hemen belirtelim.

Reklam Yazarı Arayışınıza  Çözüm Sayfamızda

Dilerseniz bu noktada  reklam yazarı  senaristimiz ile nasıl çalışacağınız hakkında sizleri aydınlatalım. Öncelikle eğer elinizde bir video çekimi varsa bunu mutlaka yazarımız da paylaşıyorsunuz. Çünkü video görüntüsü ile birlikte ilerlemesi gereken Metin birebir uyum içerisinde olmak zorundadır. Örneğin bir diş fırçası reklamı yapılacaksa? Fırçanın özellikleri gösterim sırasında metinle örtüşmeli ve tam görselin geldiği noktada seslendirme devreye girerek tanıtımı gerçekleştirmelidir. Tabi bu örnekleri çoğaltmak pekâlâ mümkün, burada önemli olan çekime uygun bir reklam metni ve seslendirmenin çarpıcı bir şekilde mesajları izleyiciye aktarmasıdır. Web sayfamızda yer alan iletişim seçeneğini günün her saatinde aramaktan lütfen çekinmeyiniz. Artık reklam senaryosu veya reklam metin yazarı arayışınıza bir son verebilirsiniz. Çünkü dizi senaryosu ekibi çalıştığı bireysel veya kurumsal girişimcilere marka değeri kazandırır. Esen kalınız.

× Whatsapptan yazın