İçeriğe geç
Ana sayfa » Belgesel Dublaj Metni

Belgesel Dublaj Metni

Belgesel Dublaj Metni

Belgesel Dublaj MetniHerhangi bir konuda güzel bir belgesel hazırlamaya karar verdiniz, bu durumda profesyonel şartlarda hazırlanmış belgesel dublaj metni ile izleyicilerinize çok daha yüksek kalitede bir yayın sunabilirsiniz.  Çalışma için yazarımıza ulaşmanız yeterli olacaktır. Üstelik makul fiyatlar eşliğinde bir metin talep edebilirsiniz. Senarist yazarımız mevcut görüntüler üzerinden veya henüz çekime başlamadıysa konular üzerinden sizlere bir metin hazırlayacak ve takdim edecektir. Dilerseniz nasıl bir yol izlenmesi gerektiği noktasında sizleri biraz daha kapsamlı bilgilendirelim. Az önce de belirttiğimiz üzere iki farklı metot ile belgesel dublaj metni hazırlanması mümkündür.

Seslendirme Metni Görüntüler Üzerinden Yazılıyor

Bilindiği üzere belgeseller her zaman ilgi çekici yayınlar olmuştur. Ayrıca en sabit izleyiciye sahip yayınların yine belgeseller olduğunu rahatlıkla ifade edebiliriz. Dolayısıyla bu alanda gerçekleştirilen çekimler sonrasında mevcut görüntüler üzerine seslendirme metni hazırlanması mümkündür. Daha sonra hazırlanan metnin seslendirme sanatçısına gönderilmesi başarı şansı bir hayli yüksek bir  yöntem diyebiliriz. İsterseniz şimdi ikinci ve biraz daha uzun sürecek diğer metot hakkında bilgiler paylaşalım.

Dublaj Metinleri Üzerinden Çekim ve Görüntü Hazırlanması

Belgesel tarzındaki yayınlarında tercih edilen ikinci metot ise metin üzerinden bir çekim hazırlanmasıdır. Dolayısıyla web sayfamızın senaryo yazarı tarafından hazırlanacak dublaj metinleri üzerinden çekim yöntemini tercih edebilirsiniz. Bir bakıma görüntüler ve çekim metne göre ilerliyor diyebiliriz. Lütfen başta belgesel dublaj metni olmak üzere animasyon dublaj metinleri, kısa film senaryosu ve benzer çalışmalar için detaylı bilgi almak üzere senarist yazarımız ile görüşün. Şimdiden başarılı bir çalışma diliyoruz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonKitap Tanıtım Hemen Ara