İçeriğe geç
Ana sayfa » Anahtar Kelime Analizi

Anahtar Kelime Analizi

anahtar kelime analizi

Hepimizin malumu olduğu üzere internet teknolojisi artık günümüzün olmazsa olmazları arasında yer alıyor. Tabii başta anahtar kelime analizi olmak üzere pek çok algoritmanın en katı kurallarla işlediği bu sistemi iyi algılamak gerekiyor. Çünkü bu teknoloji iyi anlaşılmadığı sürece verim almak maalesef mümkün değildir. Özellikle ticari bir hedefe odaklanılmak isteniyorsa öncelikle arama motorları ile iyi geçinmek gerekecektir. Bunun sebebi internet ziyaretçisini aktaran başka bir sistem olmadığındandır. Dolayısıyla internet teknolojisinin kalbi arama motorlarıdır diyebiliriz.

Google Anahtar Kelime Analizi Belirleyici Rol Oynuyor

Elbette internet denilğinde akla dünyanın %70’inden daha fazlasını kontrolü altında tutan arama motoru Google geliyor. Bu nedenle en çarpıcı kriterleri de bu arama motorunun belirlediği rahatlıkla ifade edilebilir. Bu durumda Google anahtar kelime analizi elbette ki önemsenmesi gereken algoritmaların başında geliyor. Peki, gelelim en önemli soruya Google web sayfalarından ne talep ediyor. Dilerseniz arama motorlarının web sayfalarından talep ettiği kriterleri adım adım inceleyelim.

Anahtar Kelime Analizi Nasıl Yapılır

Web sayfanızda yapacağınız herhangi bir yayın üç ana faktör üzerinden ziyaretçi ile buluşuyor. Bunlardan ilki yazılı yayın, yani ziyaretçinizin gelip ilgisini çeken bir şeyler okumasını sağlayacak makalelerdir. İkinci unsur görsel anlamda yapacağınız sunum yani resimdir. Üçüncü ve son olarak belki de ziyaretçinin en yoğun ilgi gösterdiği videolardır. Fakat her üç unsurun ziyaretçileriniz tarafından bulunabilmesi için anahtar kelime analizi nasıl yapılır bilmek zorundasınız. Bugün için yine başta Google olmak üzere pek sitede anahtar kelime analizi yapılabiliyor. Tabi bu sitelerin verilerine ne kadar güvenilir olabileceği tartışma konusudur. Ancak yine de size fikir vermesi açısından pek çoğu üç aşağı beş yukarı belirli kelimelerde sizi yönlendirecektir.

Anahtar Kelime Analiz Aracı

Eğer internette doğru şekilde yer almak ve bulunabilmek istiyorsanız anahtar kelime analiz aracı kullanabilirsiniz. Dolayısıyla hangi kelimelerde web sayfanızın ihtiyaç duyduğunu tespit edebilirsiniz. Bu yöntem işinizi büyük ölçüde kolaylaşacaktır. Üstelik bu kelimelere odaklanarak ziyaretçiyi kazanmaya bir adım daha yaklaşmış olacaksınız. Bir örnekle durumu sadeleştirmeye çalışalım. Örneğin web sayfanız kişisel bloğunuz ve kendinizi tanıtmaya çalışıyorsunuz. Bu durumda hangi yönünüzle ön plana çıkmak istiyorsanız bu kelimeleri bulmak zorundasınız. Mesela şiir yazıyorsanız “şairler” kelimesi sizin için rekabeti en yüksek kelime olacaktır. Dolayısıyla bu kelimeye yönelik pek çok yazı ve görsele ihtiyaç duyacağınız kesindir.

Seo Uyumlu İçerik Sayfanızı Üst Sıralara Taşıyor

Tabi bu arada web sayfalarını ziyaretçi çekmek adına kendi sayfası ve konsepti ile ilgisiz alakasız yayınlar paylaşmasının hiçbir mantığı olmadığını hemen belirtelim. Maalesef pek çok sayfa bu hataya düşüyor ve salt ziyaretçi yoğunluğu olan kelimeleri hedefleyerek bir bakıma ziyaretçisini kandırmış oluyor. Tek kelime ile böyle bir strateji den uzak durmanızı tavsiye ediyoruz. Dilerseniz sayfamızdan başta anahtar kelime analizi, olmak üzere Seo uyumlu içerik, firma tanıtım yazısı veya Senarist yazarımız tarafından kaleme alınan reklam senaryosu, animasyon senaryosu veya kısa film senaryosu tarzında çalışmalar için profesyonel destek alabilirsiniz. Esenlikler diliyoruz

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonKitap Tanıtım Hemen Ara