İçeriğe geç
Ana sayfa » Hikaye Nasıl Yazılır

Hikaye Nasıl Yazılır

Hikaye nasıl yazılır

Hikaye nasıl yazılırİnsanlığın her döneminde pek çok hikaye üretildi ve bu hikayelerin bir kısmı gerçek yaşama dayandırıldı. Dolayısıyla hikaye nasıl yazılır sorusu her dönem aklımızı karıştıran soruların başında geliyor diyebiliriz. Öncelikle iyi bir hikaye yazmak için sağlam bir hayal dünyasına sahip olmanız şarttır diyebiliriz. Tabi hayal ürünü ve gerçeğin harmanlandığı hikayeler dışında gerçek yaşamın içerisinden gelen ve birebir kahramanların betimlendiği yine konu içerisinde işlenmesi gerekebiliyor.  Bu noktada çok kısa bir hatırlatma yaparak konumuza devam edelim. Gelecek nesillere taşınacak bir hikaye kaleme almaya karar verdiyseniz, sayfamızdan bu konuda destek alabileceğinizi lütfen unutmayınız. Çünkü sayfamızın hikaye yazarları oldukça maharetli ve ister günümüze uyarlanmış modern hikâyeleri, ister tarihi araştırmalara dayalı hikayeleri sizler için kaleme alabilir

 

Hikaye Yazarı İle Birebir Görüşün

Eğer siz de bir hikaye yazmaya karar verdiyseniz sayfamızın hikaye yazarı ile birebir görüşerek pekâlâ bir eser yazımı talep edebilirsiniz. Dolayısıyla hikaye nasıl yazılır konusunda çok fazla düşünmenize gerek kalmayabilir. Bunun yanı sıra masal yazarı veya senaryo anlamında yine sayfamızdan profesyonel destek alabileceğinizi hatırlatmak istiyoruz. Dilerseniz bu noktada birazda eserin teslim süreci hakkında bilgilendirme yapalım. İster bir yayıncı ister bir hikaye kitabı oluşturmaya çalışan bireysel girişimci olun, öncelikle kuracağınız irtibat sonrasında yazarımız ile birebir görüşerek güzel bir eser oluşturmak için ilk adımı atmış oluyorsunuz. Sonrasında oluşturmaya çalıştığınız hikayenin türü ve konsepti hakkında yeterli bilgiyi aktarmanız çalışmanın başlaması için yeterli olacaktır. Belirlemiş olduğunuz kriterlerin yazarımıza aktarılmasının ardından bir taslak çalışma metni hazırlanıyor. Bu taslak size sunularak talep ettiğiniz niteliklerde bir hikaye olup olmadığını veya revizyon gerekli ise bu konuları yazarımıza tekrar aktardığınızda oldukça kısa sürede elinizde bir hikaye geçmiş oluyor.

Senarist

Senarist Yazarımızdan Diğer alanlarda Yararlanabilirsiniz

Bunun sıra sayfamızdan farklı türde çalışmalar için de yine destek alabilirsiniz. Söz gelimi uzun metrajlı bir yapım veya kısa film çalışmasında kullanılmak üzere senarist yazarımızdan özgün senaryolar talep edebilirsiniz. Tabii bu çalışmalar fikir ve sanat eseri niteliği taşıdığı için telifli veya telifsiz şekilde bu esere sahip olabiliyorsunuz. Tamamen yazarımız ile varacağınız anlaşma çerçevesinde ilerleyen bir süreç söz konusudur denilebilir. İsterseniz bu konuyu çok kısaca bir açalım. Eğer telifsiz olarak bir eser talep ederseniz çalışma sonunda eser tamamen size ait oluyor ve kendi adınıza rahatlıkla tasdik ettirebiliyorsunuz. Dilerseniz biraz da hikaye nasıl yazılır konumuzun devamı niteliğinde bilgilendirmeler paylaşalım. Öncelikle her hikaye veya masal yazımında olduğu gibi bilgi dağarcığınızın güçlü bir kurgu için yeterli olması gerekecektir. Yanı sıra hikayenin kaleme alınması sırasında empati yapabilme, didaktik mesajların hikaye içerisinde yer alması, interaktif mesajların yine hikaye içerisine yerleştirilmesi gibi konular diğer önemli başlıkları oluşturuyor. Ayrıca en sık rastlanılan sorunların başında hikayenin bir yere kadar getirilip daha sonrasında tıkanıklık yaşanmasıdır. Tabi uzun zaman uğraş verip sonrasında sil baştan yapmamak için daha proje başında destek almanızı öneriyoruz. Başta hikaye nasıl yazılır konusu olmak üzere masal yazarı, senaryo yazarı veya makale yazarlıkları tarzında sormak istediklerinizi iletişim adreslerimiz üzerinden bizlere gün içerisinde aktarabilirsiniz. Esen kalınız.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonKitap Tanıtım Hemen Ara