İçeriğe geç
Ana sayfa » Kitap Bastırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Kitap Bastırmak İstiyorum Ne Yapmalıyım?

Kitap Bastırmak İstiyorum Ne yapmalıyım

Özellikle yazarlık anlamında yeni başlayanlar neredeyse aynı sorunun peşine düşerler. Bu soru tahmin edebileceğiniz gibi kitap bastırmak istiyorum ne yapmalıyım? Sorusudur. Tabii ekonomik piyasaların konjonktürel yapısından kaynaklanan sorunları unutmamak gerekiyor. Sonuçta yayıncılık sektörünün o günkü şartlarına göre hareket edilmesi gerektiğini hemen belirtelim. Çünkü yazımı tamamlanmış gerekli çalışmaları bitmiş olsa da piyasa koşullarının uygun olması şarttır. Aksi takdirde istenilen düzeyde bir başarı yakalanmasını beklemek biraz hayalcilik olacaktır. Dolayısıyla kitabın içerik anlamında kalitesi kadar, basıldığı günün ekonomik şartlarının da önemi bulunuyor.

Kitap Bastırmak İçin Acele Etmemeniz Gerekiyor

Elbette ki yazarın en büyük hayali kitabının ilgi görmesi ve topluma bir şeyler kazandırmış olmasıdır. Ayrıca kitabının basılmış olmasının mutluluğunu bir an önce yaşamaktır. Bu heyecanla kitap bastırmak maalesef pek çok hatanın sonradan farkına varılmasına neden oluyor. Tabi bu arada baskıya geçmiş olan bir kitap için geri dönüş söz konusu olmadığından belki de yıllara yayılabilecek bir gözden geçirme sürecine ihtiyacınız olduğunu ifade edebiliriz. Bu noktada izlenmesi gereken yol sakin ve dikkatli bir inceleme ile yazınızı tekrar tekrar kontrol etmektir.

Yayınevi Sözleşmesi

Ayrıca yazar arkadaşlarımızdan iletilen bir başka sorun da yayınevi sözleşmesi ile ilgili sıkıntılardır. Örneğin kitabın yazarını neredeyse yok sayan sözleşmeleri imzalamak zorunda kalan yazarlarımız bulunuyor. Yazarın büyük emeği üstlendikleri halde kazanç noktasında en az paya sahip olmaları kabul edilebilecek bir durum değildir. En azından dizisenaryosu.com olarak biz böyle bir süreci kesinlikle etik bulmadığımızı ifade edebiliriz. Dolayısıyla kitap bastırmak istiyorum ne yapmalıyım? Sorusundan önce “bir kitap yazdım nasıl bir süreç izlemeliyim”. Sorusu bizce yer değiştirmelidir.

Kitap Yazarları Mutlaka Hukuki Anlamda Destek Almalıdır

Tabii burada tüm yayınevlerini zan altında bırakmıyoruz ve kötü niyetli olduklarını düşünmüyoruz. Ancak sayfamıza ulaşan değerli kitap yazarları arkadaşlarımızdan edindiğimiz bilgilerin çoğu maalesef bu yönde olduğundan bu serzenişleri dile getirmeyi sayfamızı takip eden yazar arkadaşlarımız adına görev olarak kabul ediyoruz. Bunun yanı sıra yazar arkadaşlarımızı bilgilendireceğimiz farklı birçok yazıyı kaleme alacağımızdan lütfen web sayfamızı takibe alarak destek olmayı unutmayınız. Ayrıca kitap bastırmak istiyorum ne yapmalıyım? Diyen arkadaşlarımızın bilgilendirme yazımıza ulaşabilmesi için yazımızın altında bulunan sosyal paylaşım linklerinden paylaşmasını özellikle rica ediyoruz. Senarist yazarımızın kaleme aldığı bir başka bilgilendirme yazımızda görüşmek üzere şimdilik izninizi istiyoruz.  Saygılar ve sevgiler.

Call Now ButtonKitap Tanıtım Hemen Ara