İçeriğe geç
Ana sayfa » Senarist Olmak

Senarist Olmak

Senarist olmak

Kısa Film SenaryoBilindiği gibi her görsel yapıt bir metin üzerinden hazırlanır ve bu metin kısaca senaryo olarak tabir edilir. Dolayısıyla senarist olmak isteyenler önce senaryonun nasıl işlenmesi gerektiği noktasında bilgi sahibi olmak zorundadırlar. Çünkü konusu iyi seçilmemiş ve gerek kurgulama yönünden gerekse akış bakımından ilerlemeyen senaryolar maalesef başarı şansı elde edemiyorlar. Peki, iyi bir senaryo nasıl hazırlanmalıdır? Her şeyden önce iyi bir senaryo yazabilmek için konu üzerinde iyi düşünülmesi gerekecektir. Konu seçimini yaptıktan sonra sıra bu konunun en çarpıcı şekilde işlenmesi ve izleyicinin etkilenmesi gelecektir. Bunun yanı sıra senaryo içerisindeki teknik işleyişin prodüksiyon ekibi ve yönetmenin işini kolaylaştırması hedeflenen ilk amaç olmalıdır. Aksi takdirde çekim ya gerçekleşemez veya büyük zorluklarla karşılaşılır

Senarist Yazarımız İle Görüşün

Eğer sizlerde bir film çekmek için kolları sıvadıysanız web sayfamızın senarist yazarı ile mutlaka görüşmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü alacağınız teknik destek eserin başarı şansını büyük oranda etkileyecektir. Elbette yazarlık ve danışma faaliyetlerimiz makul bir ücret karşılığında gerçekleşmektedir ve dilerseniz yazmış olduğunuz senaryoya bu çerçevede destek alabilirsiniz. Bu kısa hatırlatmanın ardından senarist olmak konulu yazımıza kaldığımız yerden devam edelim. Pek çok kişinin senaryo yazımı sırasında birinci derecede yaptığı hataların başında bir hikaye yazıp bunu alt alta getirdiklerinde bir senaryo oluşturduklarını zannetmeleridir. Bu büyük bir yanılgıdır ve hikayeler çekim ekibi için deyim yerindeyse hiçbir anlam ifade etmez.

Komedi Senaryoları Revaçta

Hiç kuşkusuz en akılda kalıcı yapımlar oldukça extrem çalışmalar oluyor. Dolayısıyla başarı şansı yüksek olan güldürü türündeki yapımlar için komedi senaryoları oldukça isabetli bir tercih denilebilir. Bunun dışında gerilim türü yapımlarında şansının oldukça yüksek olduğunu ifade etmekte yarar var. Elbette dilerseniz sayfamızdan kısa film senaryosu, animasyon senaryosu, reklam yazarlığı veya hikaye yazarlıkları noktasında hizmetler alabileceğinizi lütfen unutmayınız. İsterseniz senaryo yazım formatları konulu yazımıza göz gezdirebilirsiniz. Ayrıca senarist olmak veya nasıl senaryo yazılır noktasında danışmanlık hizmetlerimiz için sayfamıza ulaşınız. Tabi talep etmeniz durumunda senaryo siparişi verebilir ve senarist yazarımız ile ortak projelere imza atabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonKitap Tanıtım Hemen Ara