İçeriğe geç
Ana sayfa » Senaryo Fiyatları

Senaryo Fiyatları

senaryo fiyatları

özün senaryolarBilindiği gibi her eser farklı bir ruhu temsil eder. Örneğin Da Vinci’nin yüzlerce farklı eseri vardır, fakat her birinin farklı bir fiyatlaması bulunuyor. Bu çerçevede senaryo fiyatları değerlendirildiğinde eserin ortaya çıkma süreci, konusunun zorluğu ve beğeni dereceleri senarist aynı kişi bile olsa mutlaka bir takım farklılıklar gösterecektir. Dolayısıyla senaryolar değer bakımından belirli bir fiyata tabi tutularak yazılmış olsaydı bugüne kadar hiçbir değerli eserin ortaya çıkması mümkün olmazdı. Çünkü sadece fiyat odaklı bir senaryo kaleme alınması durumunda istenilen başarıyı yakalamak mümkün olmaz. Bugün için özgün ve ilgi çekici hikâyeler bulmak ve bunları beyaz perdeye aktarmak bu nedenle zordur. Ayrıca fiyatlama üzerinde etkisi olan başka bir kriterde çalışmanın hangi formatta kaleme alınacağı ile ilgilidir.

Senaryo Ücretleri Yazarın Sarf ettiği Emeğe Göre Değişiyor

Yüzlerce sayfayı bulan Dizi, Sinema, Çizgi Film veya Tiyatro senaryoları yazarının emek yoğun çalışmasının bir ürünü olduğundan senaryo ücretleri  yazarın çalışma performansı belirliyor diyebiliriz. dizisenaryosu.com olarak amacımız yapımcı, yönetmen, oyuncu ve Senarist arasındaki bağlantıyı sağlayacak çalışma sürecinde bir ekip halinde çalışma konsepti yakalamaktır. Yazarımız ile kuracağınız iletişim sonrasında taşlar biraz daha yerine oturmuş olacaktır. Gerek fiyat bakımından gerekse çalışma konseptinin belirlenmesi bakımından kurulan ilk iletişim ve sonrasındaki diyalog esere şeklini verecektir.

Senarist İle Birebir Çalışma Modeli İle Hareket Ediyoruz

Talep sonrasında senarist ile birebir çalışma modeli ile hareket ediyoruz ve istenilen eser ortaya çıkıyor. Çünkü en başından sonuna kadar sizlerin kontrolünde bir çalışma sürdürülüyor. Elbette karşılıklı iyi niyet çerçevesinde  300 kelimeyi geçmeyecek çok kısa bir özet talep etmeniz mümkündür. Yazarımız bu kısa özet yazısını mümkün olan en kısa sürede sizinle paylaşacaktır. Ayrıca bu çalışmadan ücret talep edilmediğini hatırlatmış olalım. Dolayısıyla çalışmada afaki bir durum söz konusu olmaz ve çalışma kısa sürede başlamış olur.

Senaryo Sipariş Aşamasında Yazarımızı Yönlendiriyorsunuz

Tabi eseri talep edecek kurum veya kişi eserde istediği mesajları verme hakkına sahiptir. Dolayısıyla senaryo çalışmasında belirleyici rolü siz oynuyorsunuz. Bunun dışında konu belirlendikten sonra tamamen yazarımızın inisiyatifine bırakılan eserler de söz konusu olabilmektedir. Sözgelimi komedi tarzında bir kısa film senaryosu talep ettiğinizde ihtiyacınız olan eser hakkında yazarımızı bilgilendiriyorsunuz. Daha sonra senarist yazarımız bu kriterlerde kısa bir sunum hazırlayabiliyor. Daha sonra yazarımızdan gelecek bu kısa özeti beğenmeniz durumunda artık çalışmaya start veriyoruz. Elbette önemli bir konuda eserin üzerindeki haklar konusudur. Senarist yazar tarafından telif hakkı olmadan yazılması da yine karşılıklı anlaşmaya göre mümkün olabilmektedir. Dolayısıyla her şeyi ikili anlaşmalar ve gerekirse sözleşmeler belirleyecektir diyebiliriz.  Başta senaryo fiyatları olmak üzere animasyon senaryosu, kısa film senaryosu ve diğer hizmetlerimiz ile ilgili olarak  sormak istedikleriniz için linke tıklamanız yeterli olacaktır. Muhteşem eserlerde buluşmak üzere, Esen kalınız

“Senaryo Fiyatları” hakkında 1 yorum

  1. Merhaba iyi gunler. Ismim Emin 28 yasindayim. Size AZERBAYCANdan yaziyorum,ben dram film hikayeleri yaziyorum ,TURKIYEYE sunmak istediyim bir hikaye var. Bu konuda yardimci ola bilirmisiniz bana?

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonKitap Tanıtım Hemen Ara