İçeriğe geç
Ana sayfa » Yeni Dünya Alfabesi Emojiler

Yeni Dünya Alfabesi Emojiler

Yeni alfabe emojiler

Bir an şöyle düşünelim dünyada yüzlerce farklı dil ve lehçe konuşuluyor ve  halkların %98 gibi büyük bir bölümü birbirini anlamıyor. Peki, burada ki ilginç olan senaryo nedir? Yeni dünya alfabesi emojiler. Bu senaryoya göre dünya da tek bir dile doğru hızla bir ilerliyor ve sonrasında yaşanacakları konu alıyor diyebiliriz.  Aslında günümüzden tam   4 bin yıl önce kullanılan bir alfabeyi yani Sümerler veya eski Mısırlılar gibi kadim medeniyetlerin kullandığı hiyeroglif alfabeden çok daha anlaşılır olanını  bugün çok yoğun bir şekilde kullanıyoruz.  Neredeyse duygularımızın bir çoğunu ifade ettiğimiz bu şekiller ve semboller gün gelecek dünya üzerinde tek yazı dili olacak.

Senaryo, Beden Dili Yansıtılan Tüm Sembollerden Alfabe Yapmak

Kısa gülücükler, ağlama, kahkaha, üzüntü  ve kızgınlık ifadeleri  gibi tüm insani beden dili sembolize edildiği çağımız dijital terminolojisi içerisinde halihazırda bu dili çok yoğun bir şekilde  zaten kullanıyoruz. Dolayısıyla oldukça akla yatkın bu senaryo çok uzak bir ihtimal olmadığını gösteriyor. Dünyanın her noktasındaki insanların anlayabileceği işaretlerde zaten bir çok sosyal paylaşım platformunda çok yoğun bir şekilde kullanılıyor ve insanlık şu an bu alfabenin bir kısmını öğrenmiş durumda. Bunun anlamı şudur hepimiz  aynı dili kullanacağız ve hiç bir dil konuşmadan dünyanın bir ucundaki insan diğeri ile mesajlaşacak.  Hatta Çinli bir yazar  Emoji alfabesi ile bir kitabı çoktan yazdı ve milyonlarca kişi okudu bile.

Emoji Alfabesi  5-6 Yaşından İtibaren Kendiliğinden  Öğreniliyor 

30 yaşın altında olup akıllı teknolojileri kullanmayan herhalde yoktur. Bugünün çocukları bu dijital teknolojileri  5-6 yaşlarında kullanmaya başlıyorlar. Oyunlar, çizgi filmler derken çok küçük bir çocuğun telefon ayarlarını yapmaya başladığını görüyoruz. Peki, bunun ne zararı var?  Diyebilirsiniz.  Aslında üzerinde dikkatle düşünülmesi gereken bir konu ve geleceğin dünyasına hazırlıklı olmak gerekiyor. Hatta sayfamızın senaryo yazarı bu konu ile ilgili olarak bir senaryo yazmaya başladı bile. Dilerseniz önce  böyle bir alfabenin ne gibi yararları olabilir? Buna bakalım, daha sonra da nasıl zararlar verebilir bunlarla ilgili bir  bir   beyin fırtınası yapalım. Örneğin  çok faydalı  bir ürünü saniyeler içerisinde tüm dünya duyabilir ve bundan faydalanabilir.  Yeni keşfedilen bir  ilaç rahatsızlıklarla mücadele edenlere anında duyurulabilir. Tabi bu örnekler çoğaltılabilir  organ nakli için bekleyen insanlara dünyanın herhangi bir yerinden bir kaç sembol ile beklediği gelişmeyi haber verebilir.  Benzer  yüzlerce örneği vermek mümkün. Şimdi birde madalyonun öteki yüzüne bakalım.  Yani Yeni dünya alfabesi emojiler  nasıl zararlı olabilir? Dilerseniz zararlarını ikinci yazımızda işleyelim. Şimdilik hoşçakalın.

Call Now ButtonKitap Tanıtım Hemen Ara