İçeriğe geç
Ana sayfa » SEO Uyumlu İçerik

SEO Uyumlu İçerik

evden eve nakliyat yazısı

Web sistematiği içerisinde doğru bir şekilde yer almak için sayfanızın Seo uyumlu içerik ile desteklenmesi gerektiğini biliyor muydunuz? Evet, orijinal özgün ve Seo uyumlu yazılmış makaleler ziyaretçin izin sizi bulmasını sağlıyor.  Tabii söz konusu makalelerin kesinlikle kopya olmaması ve arama motorlarının talep ettiği kriterleri taşıması şarttır. Bu noktada çok kısa bir hatırlatma yapalım. Sayfamızdan Seo uyumlu makale talep edebilir ve web sayfanızın yazı anlamında ihtiyaç duyduğu içeriği hazırlatabilirsiniz. Bunun yanı sıra sayfamızdan tanıtım yazıları veya reklam metni tarzında çalışmaları talep edebileceğinizi lütfen unutmayınız. Şimdi dilerseniz kaldığımız yerden konumuza devam edelim ve arama motorlarının hangi kriterler doğrultusunda yazılar talep ettiği konusunda sizleri aydınlatalım.

Seo Uyumlu Web Sitesi Hiçbir Şekilde Kopya Yayın İçermez

Başta Google olmak üzere tüm arama motorları bugün için Seo kriterlerine çok büyük önem veriyor. Dolayısıyla sayfanızın Seo uyumlu web sitesi kriterlerini karşılaması ziyaretçi alabilmenizin ilk yoludur diyebiliriz. İngilizce açılımı “Search Engine optimization” olan SEO internet yayınlarına kalite getirmeyi hedefliyor. Eğer bu kriterler olmasaydı sayfalar birbirlerinin yayınlarını kopyalar ve ziyaretçi ilgili arama kelimeleri üzerinden ulaştığı tüm sitelerde aynı yazıyla karşılaşırdı. Bu nedenle arama motorları ödül ve ceza yöntemi ile yayınlara kalite getirmeyi hedefliyor. Elbette dönemsel olarak sayfanıza içerik girişi sağlamanızın ayrı bir önemi bulunuyor. Başka bir değişle sadece birkaç yazı ile sıralama almanız mümkün değildir ve içeriğinizi sürekli zenginleştirmeniz rakiplerinizin bir adım önüne geçmeniz anlamını taşıyor.

Seo Uyumlu Siteler Birinci Sayfaya Taşınıyor

Tabii hangi sektörde yer alıyorsanız Bu sektöre uygun makaleler yazılarak web sayfanızın Google tarafından indexlenmesini sağlamanız birinci basamağı oluşturuyor. Dolayısıyla bu kriterler sağlandığında Seo uyumlu siteler ilk sayfalarda görünüyor ve bu durum doğal olarak sizlere müşteri potansiyeli olarak geri dönüş sağlıyor. Bu durumu sizde test edebilirsiniz. Örneğin web sayfanız ayakkabı imalat ve satışı üzerine bir site ise arama motoruna yazacağınız ayakkabı fiyatları ayakkabı imalatçıları veya ayakkabı satan firmalar olabilir. Sonrasında enter tuşuna bastığınızda reklam haricinde getirilen tüm siteler SEO uyumlu içerik kullanarak bu kriterlerini yerine getirmiş sitelerdir ve ziyaretiniz ilk 1 veya 2 sayfada gerekli alım işlemini yapacağı için sizin 7. 8 veya 10 sayfadaki sayfanıza uğramayacaktır bile.

Kopya İçerik Arama Motorları Tarafından Cezalandırılıyor

Elbette az önce bahsettiğimiz ödül sistemi yani sitenizin ilk sayfalarda yer almasının dışında bunun aksine hareket ederek başka sitelerden alınarak yayınlanmış kopya içerik kullanan web sayfalarına arama motorları bazı yaptırımlarda bulunmaktadır. Sözgelimi olması gerektiği yerden gerilemesi ve seo ihlalleri arttığında sitenizin spam site listesine alınması ile sonuçlanabilecek bir durum büyük oranda ticari zarar anlamına geliyor. Çünkü günümüzde pek çok web sayfası ticari hedefler doğrultusunda internette yer alıyor ve aramalarda çıkmaması bir bakıma bu hedefin önündeki en büyük engel olarak firmanın sorunu haline geliyor. Eğer talep ederseniz web sayfamızın seo yazarı tarafından alınacak içeriklerle bu sorunu aşabilir ve orijinal yazılarla ziyaretçileri web sayfanıza çekebilirsiniz. Lütfen başta SEO uyumlu içerik olmak üzere reklam ve tanıtım filmi ve senaryo talepleriniz için SEO makale yazarı ve senarist yazarımız ile irtibat kurunuz. Yayın hayatınızda başarılar diliyoruz.

“SEO Uyumlu İçerik” hakkında 2 yorum

  1. Geri bildirim: Senarist-Senaryo Yazarı

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Call Now ButtonKitap Tanıtım Hemen Ara