İçeriğe geç
Ana sayfa » Youtube İçerik Bulma

Youtube İçerik Bulma

Youtube Yapılmamış İçerikler

Yayıncı topluluğunun parçası olmak istiyorsunuz ve YouTube içerik bulma konusunda sorun yaşıyorsunuz. Bu durumda sayfamızın yazarlık hizmetlerinden yararlanmanızın zamanı gelmiş demektir. Çünkü bu alanda yazarlık çerçevesinde içerik üretiyoruz ve ürettiğiniz içerikler zamanla bir izleyici kitlesine ulaşmanızı sağlıyor. Burada önemli olan üreteceğiniz içeriğin anlamı ve izleyicilerinize nasıl bir konu yapılandırması ile ulaşacağınızdır.

Youtube İçerik Fikirleri Nasıl Seçilmeli

Öncelikle kanalınızın hangi konseptte bir yayın anlayışına sahip olması gerektiği konusunda net bir karar vermelisiniz. Hemen akabinde YouTube içerik fikirleri araştırmasına başlayabilirsiniz. İsterseniz birkaç örnekle durumunu açıklığa kavuşturalım. Söz gelimi kanalınızın araba yarışlarına odaklı bir yayın anlayışına sahip olmasını istiyorsanız izleyici kitlenizde bu yarışlara meraklı takipçilerden oluşacaktır. Tabi YouTube içerik bulma konusunda örnekler çeşitlendirilebilir. Örneğin kanalınız çocuk masalları aktaran bir kanal olacaksa bu kez kitlenizi çocuklar oluşturacaktır. Ancak burada çok önemli bir konuya dikkat etmelisiniz. Çocukların izlediği bir kanalın bu ölçüde yasalara uygun hareket etmesi şarttır. Dolayısıyla çocukların zihinsel gelişimini olumsuz yönde etkileyebilecek içeriklerden mutlaka uzak durmalısınız. Aksi takdirde hakkınızda yasal anlamda birçok dava açılabilir ve önemli tazminat cezaları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

youtube içerik bulma

Aksiyon İçerik İlgi Çekiyor

Görsel bir aktarımda hiç kuşkusuz aksiyon içerik en fazla dikkat çeken konuların başında geliyor. Fakat bu tarz bir yaklaşım önemli prodüksiyon gerektirir ve mali anlamda sizi zorlayabilir. Genellikle bu projeksiyon çerçevesinde ortaya çıkan bu tür yapımlar elbette ki kendi izleyici kitlesini beraberinde getirir ve önemli bir potansiyele ulaşmanızı sağlar.

İnternet Dizisi

Giderek artan oranda popüler bir başka alan her biri kendine özgün internet dizisi hazırlamak ve bunu YouTube üzerinden yayınlamaktır. Ancak kanalınıza özel bir dizi çekiminin maliyeti de en az film çekmek kadar yüksek olacaktır. Sonuçta henüz tv kanallarında yayınlanan bir diziyi kanalınızda gösterime alamazsınız. Aksi taktirde önemli düzeyde telif hakkının bulunduğu bu yayınlara sahip kuruluşlar ile hukuki sorunlar yaşamanız kaçınılmazdır. Ancak bir potansiyele erişmek istiyorsanız özgün olmak kaydıyla düşük bütçeli çekimler ile ilerlemeniz en sağlıklı yöntem diyebiliriz.

Kısa Film Çekmek

Oldukça revaçta bir anlayış ise kısa film çekmek ve bu yolla yayıncılık yaşamında yer almaktır. Nadir olsa da son derece başarılı kısa filmlere rastlamak mümkün. Üstelik uluslararası ödüller alan pek çok kısa film mevcut. Tabi iyi bir senarist kaleminden çıkacak güçlü bir senaryo işin başlangıç noktasını oluşturuyor. Bu nedenle konu seçiminin ve bu konu üzerinden bir senaryo kaleme alınmasının hayati önemi bulunmaktadır diyebiliriz. Maalesef bu tür yayınlarda başarısızlığın temelinde iyi bir senaryo olmaması yatıyor.

Animasyon Dublaj Metinleri

Animasyon Film Çekmek

Son yıllarda giderek artan animasyon filmler bu alanda şanslarını denemek isteyenleri biraz zorluyor. Çünkü animasyon film çekmek sanıldığı kadar kolay bir iş değildir. Gerçek oyuncuların yerini animasyon karakterlerin aldığı bu yapımların maliyetli bölümünü karakterlerin oluşturulmasıdır. Ayrıca bu karakterlerin mekanlar eşliğinde sahnelenmesidir. Güçlü bir kadro gerektiriyor ve başta photoshop, illüstrasyon çalışmaları gerekiyor. Bunun yanı sıra vektörel çalışmalar gibi yüksek disiplinli programlara ihtiyaç duyulacaktır. Fakat başarılı olunması durumunda eser çok sayıda ulusal televizyonda bir anda kendine yer bulabiliyor. Dolayısıyla yapımcısına hatırı sayılır bir gelir kazandırabiliyor. Önemli olan filmin ne kadar kaliteli olacağıdır diyebiliriz. Dolayısıyla bu alanda yatırım yapmayı düşünenlerin maliyet ve emek yoğun bir çalışma ile karşılaşması muhtemeldir. Evet, umarız YouTube içerik bulma konusunda sizlere fikir verebilmişizdir. Sayfamızdan isterseniz Kısa Film Senaryoları, Animasyon Senaryoları ve YouTube içerik oluşturma tarzında yazarlık hizmetleri talep edebilirsiniz. Şimdiden başarılar diliyoruz.

“Youtube İçerik Bulma” hakkında 2 yorum

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonKitap Tanıtım Hemen Ara