İçeriğe geç
Ana sayfa » YouTube Seo

YouTube Seo

YouTube Seo

Bir YouTube kanalınız var ancak bir türlü istediğiniz izlenme oranını yakalayamıyorsunuz. Bu durumda YouTube Seo uygulamasını yapmamış olma gibi bir ihtimali hızlı bir şekilde değerlendirmeye almanızı öneriyoruz Çünkü YouTube özgünlük ve seo kriterlerini oldukça yakından takip eden bir sistematiğe sahiptir. Peki, YouTube Seo nedir isterseniz kısaca izah ettikten sonra konumuzun diğer ayrıntılarına devam edelim. Hepimizin bildiği üzere ister video çekimi ister yazılı olarak tüm paylaşımlarda bir mesaj bulunur. Bu mesaj kimi zaman eğlendirme amacını taşır, kimi zaman öğretici veya eleştirel bir yaklaşım barındırır. Tabi verilmek istenen mesaj dijital algoritmaların istediği orijinalliğe sahip olmak zorundadır. Dolayısıyla kopya bir içerik ile izleyicilerinizin karşısına çıkmanızın  hiçbir anlamı yoktur. Bunun en önemli nedeni YouTube algoritmalarının tüm yayınları algılayarak arşivlemesinden kaynaklanıyor

Video Çekimleri SEO İle Desteklenmelidir

Hem YouTube hem de diğer tüm arama motorları başkasına ait görüntü veya yazıların kopya edilmesini önlemek üzere Seo kriterlerini geliştirdi. Bu nedenle video çekimleri mutlaka özgün olmalı ve ilk defa kendisini oluşturan kanal veya web sayfası tarafından yayınlanmalıdır. Tabii YouTube seo kriterleri sadece özgün içerik oluşturmakla sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda açıklayıcı ifadelerin yine özgün olması gerekecektir. Bu noktada kısa bir hatırlatma yaparak konumuza devam edelim. İsterseniz sayfamızın Senarist yazar hizmetlerinden yararlanabilir başta YouTube kanalınızda pek çok dijital platformda yayınlanmak üzere özgün eserler talep edebilirsiniz. Özgün bir senaryo ile desteklenen tamamen kanala özel eserler mutlaka önemli bir fark getirecektir.

Özgün Çekimler Bir Senaryo İle Desteklenmelidir

Eğer YouTube kanalınızda ticari bir hedefleme çerçevesinde özgün çekimler yapıyorsanız bu çekimleri bir senaryo ile desteklemenizi öneriyoruz. Sözgelimi kanalınız eğlenceye yönelik bir konseptte yayın anlayışına sahip ise bu çekimi çok daha etkili kılmak için bir senaryo üzerinden ilerlemeniz büyük avantaj sağlıyor. Bunun yanı sıra esere dönüşecek bu tarz prodüksiyonlar kalıcı etkiler yaparak ilerleyen süreçte formatı pazarlayabilmenize olanak sağlar diyebiliriz. Lütfen başta YouTube SEO olmak üzere çekimleriniz için gerekli senaryo yazarlık hizmetleri için sayfamızdan bilgi talep etmekten çekinmeyiniz. Bu bağlamda sayfamızdan kısa film senaryoları, animasyon senaryosu veya internet dizi senaryosu gibi pek çok çalışma için profesyonel destek talep edebileceğinizi lütfen unutmayınız. Muhteşem eserlerde buluşmak dileğiyle hoşçakalınız.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Call Now ButtonKitap Tanıtım Hemen Ara